Jälleen Pulkkamäen MM-kisat on järjestetty Saariselällä, ja tulokset ovat selvillä!

Pulkkamäen MM-kilpailujen 2024 tulokset

0-3-vuotiaat:

1. Seela K. 08.93

4-6-vuotiaat:

1. Mette K. 1. lasku 12.72, 2. lasku 12.38
2. Toni T. 1. lasku 13.50, 2. lasku 19.56
3. Oiva T. 1. lasku 21.97, 2. lasku 15.63

7-9-vuotiaat:

1. Jasse S. 1. lasku 13.09, 2. lasku 13.59
2. Emilia K. 1. lasku 13.69, 2. lasku 13.63
3. Eeli M. 1. lasku 14.51, 2. lasku 14.31

10-13-vuotiaat:

1. Juuli K. 1. lasku 46.47, 2. lasku 47.37
2. Silja R. 1. lasku 46.91, 2. lasku 49.25
3. Áile V. 1. lasku 47.63, 2. lasku 46.94
4. Vili M. 1. lasku 48.44, 2. lasku 47.68
5. Ilja K. 1. lasku 48.16, 2. lasku 1:09.25
6. Lumikukka R. 1. lasku 49.19, 2. lasku 54.94
7. Siiri M. 1. lasku 51.78, 2. lasku 54.37
8. Viljami V. 1. lasku 53.78, 2. lasku 55.29
9. Elli M. 1. lasku 1:10.56, 2. lasku 1:04.94
10. Konsta K. 1. lasku 1:28.66, 2. lasku 1:07.00
11. Oskari H. 1. lasku 1:12.68, 2. lasku 1:28.82

14-16-vuotiaat:

1. Ville M. 1. lasku 2:04.16, 2. lasku 2:01.87
2. Vertti V. 1. lasku 2:04.27, 2. lasku 2:04.97
3. Matti M. 1. lasku 2:39.37, 2. lasku 2:31.44
4. Joose L. 1. lasku 3:17.87, 2. lasku 2:35.38

Naiset yleinen (finaali)

1. Fanni Katajamaa
2. Päivi Ojala
3. Tanja Pesonen
4. Anniina Kojo

Naiset aikalaskut

1. Fanni Katajamaa 1. lasku 1:50.00, 2. lasku 1:50.50
2. Anniina Kojo 1. lasku 1:59.65, 2. lasku 1:58.52
3. Päivi Ojala 1. lasku 2:02.65, 2. lasku 2:01.06
4. Tanja Pesonen 1. lasku 2:05.71, 2. lasku 2:07.16
5. Saija Kalliala 1. lasku 2:31.78, 2. lasku 2:05.96
6. Heather Byatt 1. lasku 2:06.78, 2. lasku 2:11.28
7. Kaisa Mytkäniemi 1. lasku 2:09.22, 2. lasku 2:08:82
8. Marianne Mäki 1. lasku 2:09.28, 2. lasku 2:27.44
9. Nikola Kockova 1. lasku 2:10.68, 2. lasku 2:12.22
10. Noora Karjalainen 1. lasku 2:11.66, 2. lasku 2:34.07
11. Sofia Pohjanen 1. lasku 2:12.28, 2. lasku 2:16.84
12. Resi Markkanen 1. lasku 2:32.13, 2. lasku 2:13.78
13. Maija Oravamäki 1.lasku 2:35.90, 2. lasku 2:20.43
14. Adriana Michenkova 1. lasku 2:39.44, 2. lasku 2:22.59
15. Carlotta Jacobsen 1. lasku 2:44.60, 2. lasku 2:29.66
16. Olivia Hämäläinen 1. lasku 2:55.90, 2. lasku 2:54.41

Miehet yleinen (finaali)

1. Janne Erkkilä
2. Ondrej Halouska
3. Matias Meskanen
4. Julius Klaavo

Miehet aikalaskut

1. Matias Meskanen 1. lasku 1:55.19, 2. lasku 1:49.41
2. Janne Erkkilä 1. lasku 1:51.72, 2. lasku 1:51.56
3. Julius Klaavo 1. lasku 1:52.37, 2. lasku 2:11.68
4. Ondrej Halouska 1. lasku 2:01.38, 2. lasku 1:57.15
5. Matti Pitkänen 1. lasku 2:07.59, 2. lasku 1:58.96
6. Arturas Dambrauskas 1. lasku 2:09.19, 2. lasku 2:00.06
7. Audrius Sakalys 1. lasku 2:10.21, 2. lasku 2:01.96
8. Daniel Pancner 1. lasku 2:14.62, 2. lasku 2:02.25
9. Henri Virta 1. lasku 2:19.77, 2. lasku 2:05.02
10. Bosco Fernandez 1. lasku 2:07.41, 2. lasku 2:05.59
11. Aleksi Puska 1. lasku 2:12.65, 2. lasku 2:06.32
12. Simo Rautiainen 1. lasku 2:22.35, 2. lasku 2:07.16
13. Markku Pietarinen 1. lasku 2:07.40, 2. lasku 2:14.97
14. Juha Parviainen 1. lasku 2:10.53, 2. lasku 2:09.53
15. Mikko Ojala 1. lasku 2:11.90, 2. lasku 2:15.27
16. Aleksi Varga 1. lasku 2:18.62, 2. lasku 2:14.96
17. Antti Keskinen 1. lasku 2:20.03, 2. lasku 2:17.28
18. Jarkko Tapio 1. lasku DNS 2. lasku 2:27.03
19. Janari Steinberg 1. lasku DNS 2. lasku 2:29.53
20. Pietro Voltaggio 1. lasku 2:32.44, 2. lasku 2:35.91
21. Tenho Juntunen 1. lasku 2:44.21, 2. lasku 3:00.56
22. Veli-Pekka Ylinen 1. lasku DNS, 2. lasku 2:44.97
23. Jani Oravamäki 1. lasku 2:56.63, 2. lasku 3:09.91

Joukkueet

1. Amigos 2:09.31
2. Paradise doesn’t have to be tropical 2:24.19
3. Noniin ano ano 2:31.25
4. Star Arctic 2:42.93
5. Tunturin (t)urpot 2:49.50
6. Saariselkä hiihtokoulu 3:19.13
7. Sunny-Kippo 3:25.13
8. Petronella 3:41.90
9. Kirahvi RY 4:21.19

 

Pin It on Pinterest

Share This